Állatkísérletek

GONDOLATOK EGY FACEBOOK POSZT KAPCSÁN

   Nemrégiben találkoztam a fent említett közösségi oldalon egy teljesen értelmes, és nagyon is időszerű kérdéssel, amely így hangzott:

    „Szerintetek van joguk az embereknek állatokon kísérletezni az emberek érdekében?”    

Megdöbbentő volt látni, hogy milyen nagy arányban szerepeltek kerek-perec típusú válaszok. Viszonylag kevés átgondolt, és kellőképpen árnyalt hozzászólással találkoztam. A merev elutasítók közül pedig egyetlen egy akadt, aki az ellenérvek hatására később hajlandó volt finomítani az álláspontján. 

    Aki ismeri David Hawkins Tudattérképét, annak számára ismerős lesz a „pártatlanság” kifejezés, amelyet a 250-es értékhez társított. Idézem:

    „Az energia igen pozitívvá válik, ahogy eljutunk arra a fokra, amelyet pártatlannak nevezünk, mivel már mentes az alacsonyabb szintekre jellemző, erős állásfoglalási hajlamtól. 250-es szint alatt a tudat igen gyakran észlel ellentétpárokat, és azok közül mereven ragaszkodik az egyikhez, ez pedig nagy hátrány egy olyan világban, amely nem fekete-fehér, hanem összetett és soktényezős.”

Tehát bárhol is legyen a tudatosságunk átlagértéke, és legyenek bármilyen spirituális csúcsélményeink is, amikor fixált látószögből nyilatkozunk, máris sikerült 250 alá esnünk.

Mielőtt a témát illetően bármilyen fejtegetésbe fognék, fontosnak tartom közölni, hogy tisztában vagyok azzal a ténnyel, hogy a tökéletes választ nem tudom. Ezért mindössze annyit tehetek, hogy követem a bölcsek tanácsait, melynek értelmében a helyes kérdezés, és az inspirált gondolkozás már fél siker a megértéshez vezető úton.

Tehát lássuk szép sorjában.

zöldség, gyümölcs – víz

hüllők, puhatestűek, férgek, rovarok – tűz és föld, vagy tűz és levegő

szárnyasok – tűz, víz, levegő

emlős állatok – tűz, víz, föld, levegő

ember – tűz, víz, föld, levegő, éter

Ha ezt ilyen módon szemléljük, akkor akár azt is mondhatjuk, hogy az emberi élet a legmagasabb értékű, tehát nem tehetjük egyenértékűvé egy kísérleti patkány létével. Ha az emberi élet menthető a patkány élete árán, akkor… Ugye nem szorul magyarázatra? Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy mindez nem feltétlenül szükséges. Számomra is egyértelmű, hogy az ájurvéda és a kínai gyógyászat sosem szorult rá, hogy állatokon kísérletezzen. De most az alapfelvetéssel kapcsolatos megnyilvánulásokra igyekszem reagálni.

Persze most bárki a szememre vetheti, hogy a rákgyógyítás, és a terrorelhárítás nincs egy súlycsoportban. Hát nézőpont dolga. Ha megkérdezünk egy lelkes kutatóorvost, lehet, hogy ő másképp fog vélekedni.

Kedves Olvasó!

Legyen Áldás az életeden és az Utadon.